Mentorite tagasiside motiveeris STARTER programmi noori edasi pingutama

STARTER programmi kevadsemester on poole peal ning toetamaks noori pingutuste tegemisel nende äriideede arendamisel, toimusid kohtumised mentoritega. Ettevõtjatena ja valdkonna ekspertidena tegutsevad mentorid andsid tagasisidet, vajadusel ka kriitikat ning väärtuslikke soovitusi, mida meeskonnad veel oma äriideede ning enda oskuste  arendamiseks teha saavad, et maikuus toimuvates finaalides paremini esineda.

6. aprillil toimus Tallinnas Erinevate Tubade Klubis enam kui 100 alustava ettevõtja ja 50 mentori osavõtul iduettevõtete kiirkohting Startup Speed Dating Night. Valdkondadest olid esindatud kõik alustavale ettevõtjale vajalikud kompetentsid, alustades ärimudelitest, juhtimisest, müügist ja turundusest, lõpetades programmeerimise, intellektuaalomandi, tootearenduse ja teenusedisani ning välisturgudega.

Sündmuse vedasid inspireerivate sõnavõttudega käima Planet OS turundusjuht Annika Ljaš, innovatsiooniekspert Pirko Konsa ja Testlio tegevjuht Kristel Kruustük. Õhtut juhtis ettevõtja ja ajakirjanik Jüri Muttika.

Sündmuse ühe korraldaja Tallinna Ülikooli Avatud akadeemia ettevõtluspartnerluse koordinaatori Marek Mühlbergi sõnul on see erakordne, et nii varajase faasi ettevõtjad saavad nii vahetult suhelda Eesti kogenenumate ettevõtjate, juhtide ja ekspertidega. „Selline abistamise põhimõte kannab nimetust pay it forward – see tähendab, et mentorid on nõus jagama oma teadmisi ja abi, sest kunagi on keegi ka neid aidanud. See on väga positiivne nähtus Eesti ettevõtluskultuuris ja loodetavasti näeme seda aina sagedamini,“ kommenteeris Mühlberg.

Tallinna Tehnikaülikooli innovatsiooni ja ettevõtluskeskus Mektory start-up programmijuhi Anu Oksa sõnul on ülikoolide ühine ettevõtlusprogramm STARTER leidnud endale kindla koha kohalikus ökosüsteemis. „STARTER on täitnud väga varajase faasi meeskondade loomise ja koolitamise tühimiku ning töö edulugude kasvatamisel on muutunud süsteemsemaks. Oleme saanud palju positiivset tagasisidet ökosüsteemi partneritelt ja idufirmade kiirkohting on hea võimalus kõiki osapooli kaasata,“ märkis Oks.

Startup Speed Dating Night toimus Tallinna Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Estonian Business Schooli ja Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainori koostöös juba kolmandat korda.

Tartu Ülikooli STARTERi tiimidele toimus mentorite tagasiside üritus 30. märtsil. Mentorite ees oma ideed esitlenud Markus jäi üritusega väga rahule. “Oma projekti esitlemine suure hulga mentorite ees oli tõeline mugavustsoonist väljatulek, kuid andis mulle inspiratsiooni ning julgust kohe idee realiseerimiseks vajalike inimestega ühendust võtta,” nentis noormees.

Edu & Tegu STARTER programm koondab kokku kaheksa Eesti ülikooli ettevõtlusvaldkonna kompetentsid.  Alustavatele ettevõtjatele mõeldud programm käivitus 2016. aasta jaanuaris ning tänaseks on programmi läbinud mitusada noort.

 

Rohkem pilte Facebookis:

Ideelabori kodulehel

Edu ja Tegu STARTER creative kodulehel

Vaata videot TTÜ Mektory Facebooki lehelt